Pagina 1 van 1
Frame Beitsen
Geplaatst: 16 okt 2021, 23:00
door Bobbysix
Nieuw hier en al veel nuttige info kunnen lezen hier: vraag met welke beits kun je het beste het frame lakken.
Re: Frame Beitsen
Geplaatst: 17 okt 2021, 10:43
door Danny1973
Welkom Bobbysix. Mag ik vragen wat de reden is dat je het frame zou willen beitsen. Gaat het alleen om het blad, ter bescherming van loskomende splinters bij het verwisselen van rubbers?
Re: Frame Beitsen
Geplaatst: 17 okt 2021, 14:43
door Bobbysix
Hey Danny. Ja ik heb een nieuw primorac off- frame besteld en heb ergens gelezen dacht op revew spindat het blad snel splinters los laat en als advies werd er gezegd dat het blad vernist zou moeten worden. Heeft vernissen ook nog invloed op de snelheid van het blad.
Re: Frame Beitsen
Geplaatst: 17 okt 2021, 19:31
door CSBV
zorg wel uit dat je slechts een hele dunne laag lak gebruikt. een dikke laag heeft zeker invloed op hoe het frame aanvoelt, tevens kan het invloed op de hechting van de lijm hebben.
onderstaand een link naar een ander forum met een video van hoe je zou kunnen lakken.
https://www.tabletennisdaily.com/forum/ ... Your-Blade
zelf gebruik ik overigens acrylvernis van de action:
https://www.action.com/nl-nl/p/van-blei ... ylvernis-/
Re: Frame Beitsen
Geplaatst: 17 okt 2021, 20:01
door Bobbysix
Csbv dank voor de info.
Re: Frame Beitsen
Geplaatst: 17 okt 2021, 22:38
door Danny1973
Ik gebruik zelf een paar druppels meubelolie, die ik aanbreng met keukenrol. Na 15 minuten drogen poets ik dit goed na met een droge doek. Ik heb geen last van splinters. Ik lijm niet met watergedragen, maar met fotolijm. Dit is volgens mij ook wat eenvoudiger bij het verwijderen van de rubbers.
Re: Frame Beitsen
Geplaatst: 18 okt 2021, 10:31
door Bobbysix
Thanx

Re: Frame Beitsen
Geplaatst: 18 okt 2021, 10:36
door Bobbysix
Oke Danny welke fotolijm gebruik jij en wat is ongeveer de droogtijd.
Re: Frame Beitsen
Geplaatst: 19 okt 2021, 00:11
door Andrott
Zolang je batje geen controle krijgt, is er niet aan de hand met welke lijm je het rubber plakt.
Maar als je aan toernooien van de NTTB mee speelt, loop je de kan dat je batje gecontroleerd wordt op giftige stoffen. ( mij frame was toen goed, met Butterfly lijm gelijmd en met Joola vernis )
Ps: De vernis van Joola is het beste om je frame mee te behandelen, zeer dun makkelijk aan de brengen en redelijk snel droog zonder giftige stoffen.
Mer vriendelijke tafeltennis groet,
Andrott.
Re: Frame Beitsen
Geplaatst: 19 okt 2021, 00:35
door Bobbysix
Oke dank weer wat geleerd

.
Re: Frame Beitsen
Geplaatst: 19 okt 2021, 06:22
door Danny1973
Ik gebruik Collal fotolijm. Ik doe daar 10-20% terpetine bij. Bij nieuwe rubbers smeer ik eerst het rubber goed in mey lijm en laat dit drogen. Bij het monteren op het frame, plak ik het rubber binnen een paar minuten op het frame. Ik zorg er tegenwoordig wel voor dat ik het rubber niet oprek.
Re: Frame Beitsen
Geplaatst: 19 okt 2021, 16:48
door yoass
Voor wat het waard is, beitsen lijkt me geen goed idee. Een (heel) dun laagje lak kan bij frames die heel splintergevoelig zijn, of met een erg dunne buitenlaag die betrekkelijk gemakkelijk loslaat (sommige Stiga frames) wel verstandig zijn.
Een heel dun laagje lak aanbrengen kan met vernis, verdund met terpentine zodat 't heel vloeibaar is. Aanbrengen kan heel dun met een sponsje of wat gevouwen keukenpapier. Er is bijna niks nodig. Vroeger gebruikten mensen spuitbussen haarlak; werkt ook prima.
Mocht je op internationaal niveau spelen (:-)) dan is batcontrole wel een ding; VOCs worden gedetecteerd. Maar dat betekent vooral dat de (dunne! ik blijf het zeggen) laklaag ook echt goed moet drogen voor je er rubbers op plakt. Anders heeft 't sowieso geen zin, maar dan zou je inderdaad ook nog wat vluchtige stoffen in kunnen sluiten.
Re: Frame Beitsen
Geplaatst: 20 okt 2021, 15:56
door Andrott
Wat Danny1973 schrijft kan ook maar is niet volgens de regels maar dat is wat hij prettig vindt.
Het nadeel is dat je nooit de zelfde samenstelling van de lijm hebt, omdat je het zelf met terpentine (Voorbeeld Danny1973; 10 tot 20 %)
moet aanmaken, maar ook terpentine is slecht voor je rubber en het trekt ook in het hout wat ook de eigenschappen van het frame veranderd en het veranderd weer als het weer gedeeltelijk verdampt zeker wat de lijmlaag betreft. Plus de geur van terpentine krijg je er nooit meer uit.
Wat de koste betreft per lijmlaag verdien je misschien een paar cent in vergelijking met tafeltennis lijm, dus daar hoef je het niet voor te doen.
Dus ik vindt het wel interessant om van "Danny1973" te horen waarom hij dit voorstelt aan andere tafeltennissers.
Met vriendelijke tefeltennis groeten,
Andrott.